Drept autor

Aici postezi cam tot ce te taie capu'

Drept autor

Mesajde spuser » Joi Sep 02, 2010 9:33 am

Stiti cumva daca am voie sa imi pun drepturile de autor pe un template luat de pe flashvillage.com ? Eu vreau sa il folosesc ca si site personal iar jos vreau sa scriu Copyright Numele meu. All right reserved.
spuser

Re: Drept autor

Mesajde alexxcz » Vin Sep 03, 2010 7:59 am

Citeste la pagina About us de la ei de pe site la paragraful usage restrictions. Pe scurt nu poti pretinde ca e munca ta. Dar, daca nu ma insel, poti scrie in footer Copyright @ Numele tau, dar asta fiind doar pentru continutul siteului si ar mai trebui sa pui un link cu Powered by FlashVillage.
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Mesajde spuser » Sâm Sep 04, 2010 2:42 pm

E obligatoriu sa pun link catre flashvillage ? eu nu vad sa scrie asa ceva pe acolo .
Si stiti cumva ce vrea sa zica cu asta ?
Can I use FlashVillage Templates for my client's website?

Yes, but your client must sign themselves up as a member here first as FlashVillage templates are for use by members only.
spuser

Mesajde alexxcz » Sâm Sep 04, 2010 6:24 pm

Nu am zis ca e obligatoriu, am zis ce ai putea face in cazul tau. Ei pe site spun clar ca nu poti declara ca fiind munca ta.

Cat despre folosirea site-ului de catre clientul tau... ei spun ca el (clientul) trebuie sa-si faca cont pe FlashVillage, daca nu are deja, pentru a putea folosi template-ul editat de tine.

Oricum, cred ca cele mai bune raspunsuri le primesti de la ei direct. Am vazut ca au un forum pentru suport deci acolo ai cele mai multe sanse sa gasesti raspunsuri corecte.
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Mesajde spuser » Sâm Sep 04, 2010 7:47 pm

am incercat sa ii intreb pe cei de acolo dar cica e suspendat forumu momentan din cauza spam-ului sau ceva de genu .
infine , mersi alex
spuser

Înapoi la Orice altceva