Info pt noii veniti

Aici puteti sa ne spuneti cum putem sa imbunatatim acest forum

Info pt noii veniti

Mesajde alexxcz » Vin Oct 24, 2008 9:42 am

Ar trebui sa fie pus un mesaj sau un info pentru cei care se inscriu care sa spuna ca e o comunitate pentru romani sau ca se va vorbi in mare parte in limba romana. :) Ca am vazut ca au fost cativa care eu intrat aici si s-au dat pe engleza...
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Re: Info pt noii veniti

Mesajde Barna Biro » Vin Oct 24, 2008 10:44 am

Mda, dar sincer, nu prea cred ca ar conta un astfel de thread "cu informatii" doarece nu cred ca e cineva aici cine chiar a citit regulamentu forumului ( sau oricarui forum pe care a intrat ). Mai mult ca sigur ca nici strainii nu vor citi treaba asta, dar acuma sincer:

- omu intra pe un forum
- nu doar ca extensia e .ro a domeniului dar si vede ca nimeni nu scrie in engleza
- indiferent ce thread deschide, vede ca nu se scrie in engleza
- sus in header scrie FLASHFORUM.RO "Forum dedicat produselor Adobe Flash/Flex/AIR" ( un titlu "mai in romana" ca acesta nu stiu daca se poate dar puteti veni cu sugestii )
- aproape toate subforumurile au titlul scris in limba romana

Daca nici dupa toate astea nu-si da seama ca nu e o comunitate engleza atunci imi pare rau dar in loc de Flash ar trebui sa mearga la medic sau mai bine, sa se reinscrie la gradinita pentru ca a ratat foarte mult... Nu are nicio legatura cu anuntul sau cu "informatii pentru straini" ci are de a face cu "LOGICA UMANA" ceea ce din cate se observa, lipseste din foarte multi oameni... Nu pot invata omul sa gandeasca logic, daca e asa de orb, inconstient si nici daca la fiecare pas da de thread-uri scrise intr-o limba necuosta lui, atunci scuza-ma dar are probleme...

Poate vom face un thread "de schema" in care sa amintim toate astea, dar iti garantez ca 99% din oamenii care vor vizita forumul vor ignora acel thread si vor posta in continuare in engleza...

Necazul lor, pe mine nu ma doare mana sa-i trimit la plimbare de cate ori posteaza in engleza :lol: Oricum, mercy pentru sugestie dar nu cred ca putem face ceva ceea ce sa stopeze definitiv venirea strainilor.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Re: Info pt noii veniti

Mesajde vamapaull » Vin Oct 24, 2008 5:21 pm

Putem face un thread in engleza care explica ce face forumu asta si sa facem referinta la thread-ul ala cand e nevoie... sa nu fim nevoiti sa explicam la fiecare in parte ;)
vamapaull
Administrator

Înapoi la Comentarii si sugestii despre acest forum