Twitter

Aici sunt battle-urile care nu tin de o versiune anume de ActionScript

Twitter

Mesajde vamapaull » Mar Mar 10, 2009 12:35 pm

Tema pentru acest battle, dupa cum spune si titlul este Twitter
Trebuie sa faceti o aplicatie sau ceva interactiv, frumos si interesant care se foloseste de serviciile Twitter.com
Twitter e un sistem de mini blog (cel mai cunoscut la ora actuala) care te lasa sa postezi la orice ora mesaje de 140 caractere.
Daca nu aveti un cont pe Twitter, propun sa va inscrieti (si sa-mi dai follow, evident :D )

Puteti folosi ActionScript 2 sau ActionScript 3 (dupa preferinta)
Battle-ul incepe azi si se termina pe data de 25 Aprilie 2009

Cateva exemple de aplicatii Twitter:
http://twitter.com/downloads

API-ul Twitter:
http://apiwiki.twitter.com/

PS: eu momentan folosesc TweetDeck ca sa tin pasul cu ce se intampla pe twitter :D
vamapaull
Administrator

Re: Twitter

Mesajde Barna Biro » Vin Mar 13, 2009 1:46 pm

Asha, in caz de e nevoie atunci o sa mai prelungim un pic termenul. Ideea care e, daca cineva chiar face ceva nice atunci ii dam un submit la applicatie celora de la Twitter, poate "de maine" o va vedea pe site-ul celora de la Twitter. Asa ca, bafta tuturor si sa vad ca sunteti activi si faceti ceva frumos. ;)
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde Barna Biro » Joi Apr 09, 2009 2:54 pm

Se pare ca vom prelugi acest Battle pe "termen nedeterminat". Din cate vad toata lumea e ocupata cu alte treburi sau pur si simplu nu ati gasit niciun API calumea de Twitter cu care sa puteti face ceva ( eu asa am patit... documentatia lor e praf, API-urile sunt praf, nu exista niciun exemplu cat de cat "ok" pe AS 3.0 pe niciunde... pe scurt: totul e praf ).
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde c.horias3 » Joi Apr 09, 2009 2:58 pm

Eu zic, ca nu a fost aleasa bine tema. Deci absolut totul e praf, la documentatie...
http://blog.flashdesign-store.com

If you Want to fly like a butterfly don't worry like a coconut
c.horias3
Moderator

Mesajde Barna Biro » Joi Apr 09, 2009 3:04 pm

c.horias3 scrie:Eu zic, ca nu a fost aleasa bine tema. Deci absolut totul e praf, la documentatie...

Cam asa e, dar totusi, eu zic sa lasam topicul deschis. Poate peste cateva luni vom fi si noi cu ceva mai destepti sau apare vreun API calumea cu care chiar poate lucra omul. Asteptam propuneri pentru un nou battle in thread-ul corespunzator.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Înapoi la Special Events