Aici postezi cam tot ce te taie capu'

Mesajde c.horias3 » Sâm Dec 19, 2009 6:05 pm

Nu stiu daca ati vazut dar adobe e foarte mandru de ce tocmai a relizat.Si pe scurt a cam realizat un film, cu ajutorul colectiei sale de software. Defapt nu stiu daca chiar developeri de la adobe au lucrat la relizarea filmulul dar oricum mie mi se pare un pas destul de mare facut inainte de catre adobe, facand parte acuma si din industria video.

http://www.adobe.com/products/creativesuite/production/?promoid=FCACK
http://blog.flashdesign-store.com

If you Want to fly like a butterfly don't worry like a coconut
c.horias3
Moderator

Re: Avatar

Mesajde alexxcz » Sâm Dec 19, 2009 9:19 pm

Filmul in sine desigur nu a fost facut de inginerii de la adobe, mai mult ca sigur. Cred ca ei au vrut sa evidentieze faptul ca software-ul lor este unul dintre cele mai utilizate in industria video. Acum ceva timp vazusem si un documentar despre saga Star Wars si cei de acolo lucrau in AfterEffects, deci cred ca are capabilitati de remarcat.
Cat despre film, nu am reusit sa-l vad, dar cred ca este extraordinar.
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Re: Avatar

Mesajde Barna Biro » Sâm Dec 19, 2009 10:28 pm

Sunt de acord cu Alex. Se foloseste deja Premier de o vreme buna in industria video deci stirea nu a fost nicio surpriza pentru mine. Oricum, efectele/modelele 3D sigur nu au fost facute cu soft-urile de la Adobe :) E foarte bine, bravo lor ca fac bani... daca ar pune si ceva efort in domeniul pe care ma intereseaza pe mine ( software dev... sa faca Flash Builder-u ala macar "decent", deoarece momentan e varza si etc. ) atunci poate as fi mai entuziasmat sau mai happy.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Înapoi la Orice altceva