Forum subscription

Aici postezi cam tot ce te taie capu'

Forum subscription

Mesajde alphagon » Dum Sep 13, 2009 5:37 am

Ia.. o intrebare tampita:
User Control Panel > Manage subscriptions: You are not subscribed to any forums.

Cum ma inscriu sa-mi trimita email cand cineva posteaza pe vreun forum? Indiferent de categorie...
alphagon

Re: Forum subscription

Mesajde alexxcz » Dum Sep 13, 2009 9:51 am

Atunci cand postezi un thread sau cand dai reply la un post ai in partea de jos la Options un checkbox cu "Notify me when a reply is posted". Bifezi ala si iti va aparea la subscriptions si vei primi si email cand cineva va posta in acel thread. :)
Mai pe scurt acele subscriptions se refera la thread-uri, nu la forum si nu ai cum sa dai "subscribe" de acolo. ;)
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Mesajde Barna Biro » Dum Sep 13, 2009 12:20 pm

Nu doar cand postezi un thread sau dai reply ai acel checkbox. Click pe oricare din forum-uri, de exemplu ActionScript 3.0 si da-i cu scroll-u pana jos de tot. Vezi ca in partea de jos-stanga exista acel checkbox cu label-u "Subscribe forum". Click pe acel link, din acel moment vei primi notificari atunci cand cineva posteaza ceva in forumu de ActionScript 3.0.

Nu te poti inscrie dintr-o felie chiar la toate forumurile ( dintr-un singur click ). Dar, poti lua forumurile care te intereseaza la rand si sa le dai "Subscribe forum".

Have fun. ;)
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde alexxcz » Dum Sep 13, 2009 12:52 pm

fx.barrett scrie: Click pe oricare din forum-uri, de exemplu ActionScript 3.0 si da-i cu scroll-u pana jos de tot. Vezi ca in partea de jos-stanga exista acel checkbox cu label-u "Subscribe forum".

Asta chiar n-am vazut! :) Merci!
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Mesajde alphagon » Lun Sep 14, 2009 4:51 am

Fain fain, mersi! (Good stuff, thanks!)
alphagon

Înapoi la Orice altceva