salutari

Aici poti sa ne spui cine esti, de unde esti si cu ce te ocupi

salutari

Mesajde panda » Mie Sep 03, 2008 12:42 pm

Ma numesc adrian am 17ani si acum 3 zile mam decis sa ma apuc de flash ca sa nu mai pierd vremea degeba cu alte prostii cum ar fi jocurile.
Ultima oară modificat de panda pe Mie Sep 03, 2008 1:14 pm, modificat 1 dată în total.
panda

Re: salutari

Mesajde Resurrected » Mie Sep 03, 2008 1:00 pm

Decizia asta am luat-o si eu cand aveam 16 ani. Era de ceva timp luata (sa nu mai pierd timpul cu jocurile) si eram concentrat pe HTML si ceva PHP de un an. La 16 m-am hotarat sa vad cum se fac animatiile de pe WEB. Am dat click dreapta pe o animatie si raspunsul meu era acolo: About Macromedia Flash Player 5... Si de atunci am lucrat in Flash cu unele pauze de ratacire interioara sau exterioara. Ai multe de invatat si/sau vazut ... Bafta! ;)
thinking AS
Resurrected
Administrator

Mesajde vamapaull » Mie Sep 03, 2008 2:21 pm

bine ai venit pe forum
si bine ai venit in lumea flash-ului
daca te tii de treaba... peste cativa ani o sa te uiti in urma si nu o sa-ti para rau ca te-ai apucat de flash ;)
vamapaull
Administrator

Mesajde Barna Biro » Mie Sep 03, 2008 6:18 pm

@ Ressurected: se pare ca ne asemanam :P Eu prima oara am inceput sa ma prostesc cu tehnologii web pe la 8-9 ani dar pe vremea aceea ma jucam doar cu FrontPage-ul si ceva CSS. Mai tarziu mi-a adus tatal meu de nush unde Flash 5 dar nu mi-a placut, asta cred ca din cauza ca nu stiam sa desenez calumea si nici nu eram asa de pasionat de treaba asta pe acea vreme. Dar cu iesirea MX PRO 2004 lucrurile s-au schimbat :P prin clasa a 11-a m-am apucat si eu serios de treaba ( cam tot 16 ani aveam ) si de atunci tot asta fac :P E adevarat ca primii 2 ani m-am ocupat mai mult cu partea de grafica, mult photoshop, illustrator si animatii in Flash fara sa ma bag in programare prea adanca, asta cred ca din cauza ca nu-mi place AS 2.0, e semi-oop, nu e strict deloc si asta ma cam deranjeaza + si syntaxa este uneori iritanta... dar cu iesirea AS 3.0-ului lucrurile s-au schimbat din nou :P si acuma bag doar pe dev, las pe altii sa faca design-ul :P oameni mai priceputi :)

@ Panda: BINE AI VENIT !!! Sunt de acord cu Ressurected: ai facut o alegere foarte buna :) Acuma, mai ramane sa studiezi Flash-ul si sa vezi daca chiar iti place sau a fost doar o scanteie toata treab :P O sa incercam sa te ajutam cu tot ce putem, welcome to the "family".
Imagine
Barna Biro
Administrator

Înapoi la Bine ai venit!