Hello World!

Aici poti sa ne spui cine esti, de unde esti si cu ce te ocupi

Hello World!

Mesajde Loopul » Mie Iun 24, 2009 2:08 pm

Salut,

Ma numesc Ionut Lup. , am 16 ani, locuiesc in Piatra-Neamt, sunt elev la Colegiul National de Informatica P. Neamt, trec in clasa a 10-a si am inceput Flash de 8 luni. Totul a inceput cand tata mi-a dat o carte intitulata "Macromedia Flash MX" ;) si am inceput cu ea. Dupa ce m-am plictisit de ea am intrat adanc, o perioada, in tutoriale ca sa inteleg si... ia ghiciti... am inteles cum functioneaza, cu ce se mananca... Ma pasioneaza. Deocamdata eu sunt "developer" doarece ma pricep binisor la programare si la ActionScript 3.0(fara AS 2.0 :cry: ), iar partea de design scartaie. Eu stiu doar ceva photoshop si cu elementele de design din flash, nu am invata Ilustrator, sau Fireworks(desi vreau sa incep).
Destul despre mine... :) Vreau, intai, sa ii multumesc lui Fl4sher care mi-a recomandat sa vin aici(nu stiu cum il cheama aici). Comunitatea mi se pare mijto. Forumul la fel, bine structurat. Pai, ne vedem prin posturi. ;)

Ciao!
Indiferent daca tu crezi ca poti sau ca nu, ai dreptate.
Imagine
Loopul

Re: Hello World!

Mesajde alexxcz » Mie Iun 24, 2009 2:24 pm

Salut si bine ai venit!

Majoritatea de pe aici cred ca suntem mai pasionati de programare decat de design... bine, mai putin Biro care are ceva talent :D de restul nu stiu.
E bine ca te pricepi la AS3... AS2-ul nu este ceva de viitor si nu prea o sa faci mare lucru cu el.

So... Ne mai auzim prin post-uri ;)
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Mesajde c.horias3 » Mie Iun 24, 2009 3:48 pm

Salutari, si bine ai venit in comunitatea noastra, foarte bine ca te-ai apucat de programat asa de tanar ( de parca eu ce batran as fi) :lol: . Oricum, e foarte bine, si foarte bine ca nu te-ai apucat de AS 2.0. Pe aici majoritatea care suntem activi, suntem toti pe AS 3.0, iar cei ca mine care urasc foarte tare timeline-ul, lucreaza in Flex. Deci spor la lucru, si sper sa fi si tu pe aici cat mai activ.

Have Fun!
http://blog.flashdesign-store.com

If you Want to fly like a butterfly don't worry like a coconut
c.horias3
Moderator

Mesajde Barna Biro » Mie Iun 24, 2009 5:23 pm

Salut și bine ai venit,

Cum spunea si Horia, nu fi necajit deoarece chiar nu ai pierdut nimica dacă ai ratat AS 2.0-u. Oricum AS 3.0 e atât prezentul cât și viitorul deci numai chill. Apropo, eu sunt Fl4SH'ER.

Majoritatea de pe aici cred ca suntem mai pasionati de programare decat de design... bine, mai putin Biro care are ceva talent :D de restul nu stiu.

Parțial adevărat. Nu sunt pasionat mai mult de partea grafică decât cea de programare dar sunt pasionat de ambele ( destul de calumea ). Îmi place atât partea estetică a lucrurilor cât și cea tehnică.

suntem toti pe AS 3.0, iar cei ca mine care urasc foarte tare timeline-ul, lucreaza in Flex. Deci spor la lucru, si sper sa fi si tu pe aici cat mai activ.

Heh, mda, într-adevăr, suntem mai mulți pe AS 3.0 aici ( momentan ) decât pe AS 2.0. Iar tu, cred că te refereai la Flex Builder și nu la Flex. Nu încurca lucrurile astea două :) Poți lucra pe proiecte ActionScript și în Flex Builder fără să fi nevoit să te atingi de timeline sau de Flex sau AIR.

Ok, gata cu morala :P Sper să fi un membru activ și care să contribuie cât și cum poate.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Înapoi la Bine ai venit!