Bine v-am gasit!

Aici poti sa ne spui cine esti, de unde esti si cu ce te ocupi

Bine v-am gasit!

Mesajde Robertbv » Mar Sep 23, 2008 8:27 pm

Salut,

Numele meu este Robert Moise si sunt din Brasov. Am 36 de ani si am descoperit Flash-ul numai de vreo 2 luni. Asa ca sunt foarte incepator. Inca m-a mai zbat sa fac un buton sa functioneze si chestii de astea.
Tot ce am invatat pana acum este de pe internet. Am cautat carti in librarii dar ce am gasit mi s-au parut slabute.Am descarcat de pe Torrentz niste manuale de la Linda care sunt foarte bune. Am googalit de mi-au sarit capacele dupa fel de fel de topic-uri care sa m-a ajute sa rezolv cate o problema.
Acum cateva zile m-am inscris pe forumul de discutii de la actionscript.org. Asa am avut ocazia sa il intalnesc pe Fx.Barrett care m-a redirectionat catre acest forum. N u stiam de el! Vreau sa ii multumesc pe aceasta cale pentru ajutorul oferit cat si pentru faptul ca m-a redirectionat aici.
Sper sa avem cat mai multi membrii si sa ne ajutam cat mai mult. Eu am sa depun tot efortul la sustinerea acestui forum pentru ca stiu ce inseamna sa stai zile si nopti intregi si sa sapi pentru o chestie care se rezolva in 5 minute.

Cu respect pentru toti membrii,
Robert Moise
Robertbv

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde c.horias3 » Mar Sep 23, 2008 8:44 pm

Salut...Eu sunt Horia si sunt tot din Brasov(suntem concetateni).....eu am descoperit flashul mai de mult un pic si acuma sunt la al 4 site pe care il realizez in flash....si am 16 ani.......am observat ca nu prea ai gasit material pentru studiu...daca vrei iti pot da eu o carte care sigur iti va fi foarte folositoare...Si bineinteles Bine Te-am Gasit
http://blog.flashdesign-store.com

If you Want to fly like a butterfly don't worry like a coconut
c.horias3
Moderator

Mesajde alexxcz » Mar Sep 23, 2008 9:37 pm

Bine ai venit! Daca te intereseaza carti despre flash gasesti un topic special pt asta viewtopic.php?f=10&t=25 ! :)
Desigur, sunt in engleza cartile bune si le cuperi de pe net.
Sau, neoficial, le poti gasii pe torrente :P.
Si, dupa cum a mai zis fx.barrett, si parca am mai auzit replica si prin Nasul... Welcome in the family! 8-)
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Mesajde tibi » Mar Sep 23, 2008 10:05 pm

Salut si bun venit.
Tocmai pentru ca nu exista in Romania un forum serios pentru produsele adobe si care sunt mai bine nu ar exista am decis sa punem acest forum online .
Oricine e binevenit atat timp cat participa si el nu doar pune intrebari....
tibi
Moderator

Mesajde Barna Biro » Mar Sep 23, 2008 10:10 pm

Bine ai venit ! Ma bucur ca ai dat click pe link-ul din siggy-ul meu. :)
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde Robertbv » Mar Sep 23, 2008 10:50 pm

Dragii mei,

Nici nu stiti ce bucurie imensa mi-ati facut prin aceasta primire calduroasa.
Va multumesc din tot sufletul tuturor. Va asigur de tot sprijinul si loialitatea mea.

Ceea ce m-a bucurat foarte mult este faptul ca aici am gasit si romani care se ajuta intre ei!

In general noi romanii umblam dupa interese. Recunosc ca inca mai imi este rusine ca sunt roman.

Prin mesajele vostre am inteles ca mai exista si romani asa cum poate visez eu.

Ceea ce vedem la televizor (doar cand iau masa) sunt numai crime, violuri, talharii si sute de accidente rutiere. Iti vine sa crezi ca inca nu ne-am dat jos din copac.

Singurul lucru care m-a bucurat este reclama de la "Petrom": Pentru ca Romania va creste prin bun simt si responsabilitate.

Se pare ca aici am gasit ceea ce doresc si am intalnit niste oameni deosebiti.

Va multumesc inca odata tuturor si sunt aici oricand gata de ajutor (asa cum pot si la nivelul la care m-a aflu acum).

Cu tot respectul,
al vostru Robertbv
Robertbv

Mesajde Barna Biro » Mar Sep 23, 2008 11:00 pm

Recunosc ca inca mai imi este rusine ca sunt roman.

Sa nu spui la nimeni, dar sunt maghiar ;) Heheh
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde Robertbv » Mar Sep 23, 2008 11:23 pm

Crede-ma ca am tot respectul pentru Unguri!
Am avut numai experiente placute cu ei. Am foarte multi prieteni unguri si ii respect pentru seriozitatea si felul lor de a fi!
Si ca sa iti raspund in acelasi fel chiar daca neam de neamul meu si al sotiei suntem si am fost romani 100% pe fetita noastra o chema Timea (nume Unguresc)! Hehehe :lol:
Robertbv

Mesajde tibi » Mie Sep 24, 2008 2:40 am

Hei hei eu sunt mandru ca sunt roman :) si am reusit in Romania nu in alta parte....
In loc sa ne tot plangem de una si de alta mai bine fiecare sa incerce sa schimbe ceva in bine si cu timpul lucrurile se vor schimba si la noi, din pacate suntem un popor dezbinat care mananca c.. si stie sa ceara, mai putin sa faca..(datorita istoriei noastre si mai ales a comunismului care a dresat cateva generatii), e timpul ca cei cu capu pe umeri sa isi faca datoria si sa mai limpezeasca putin lucrurile...., acum veti spune ceva de genu(nai cu cine, ma fac in ea tara sau mai stiu eu ce), insa ar trebuii sa luam atitudine si sa schimbam fiecare cat poate si poate peste ani si ani copii, nepotii sau alte generatii se vor putea bucura pe deplin de aceasta tara si de oamenii din ea, si sa fim sinceri Romania nu este o tara urata, are detoate problema e prostia care este intransa ;)
tibi
Moderator

Mesajde vamapaull » Mie Sep 24, 2008 9:12 am

Bine ai venit in grupul nostru :D

Cat despre Romania... lucrurile se vor schimba, schimbarea e lenta da sigura. Nu cred ca avem alta alegere decat sa ne schimbam in bine.
vamapaull
Administrator

Următorul

Înapoi la Bine ai venit!