Best

Ai un website la care vrei o critica sau un sfat pentru al imbunatatii posteaza aici

Best

Mesajde Tefrus » Vin Iun 18, 2010 6:44 pm

http://www.hotelbest.ro/
Best Hotel Restaurant
enjoy
Tefrus

Re: Best

Mesajde Barna Biro » Vin Iun 18, 2010 8:14 pm

Imi plac fonturile mici in general, dar fontul de pe site mi se pare mult prea mic. Idea si designul site-ului e nice si interesant dar mi-ar fi placut si mai mult daca aveam o optiune care sa ma lase sa deschid pozele la o rezolutie ceva mai mare. Pe langa asta, meniul de sus nu-mi sare de loc in ochi... daca as fi dat din greseala peste acest site si l-as fi browse-uit in modul in care browse-uiesc in general paginile, nu stiu sigur daca as fi observat meniul deasupra logo-ului ( meniul de sub logo imi sare instantaneu in ochi, dar cel de sus... mai deloc ).

Oricum, felicitari! ;)
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde vamapaull » Sâm Iun 19, 2010 3:31 am

Felicitari pt originalitate!
User experiance-ul poate nu e perfect dar imi place ca nu e o copie penala facuta asa cum fac multi altii in ziua de azi.
vamapaull
Administrator

Mesajde Tefrus » Sâm Iun 19, 2010 11:44 pm

Thanks
Nu prea m-a interesat vreodata sa fac meniurile sa-ti sara in ochi... de ceva timp deja nu ma mai intereseaza deloc. Meniul nu e ascuns oricum, se vede...
O pagina originala cu un meniu care-ti sare in ochi deja e enervanta pentru mine.Ii strica tot farmecul. E cum ai face ideea in functie de meniu nu invers.
Tefrus

Mesajde forapathy » Dum Iun 20, 2010 1:54 pm

Salut! E chiar interesanta ideea layout-ului si chiar e ceva diferit.
Totusi imi pare rau ca te doare "undeva" de utilizatorul final al site-ului... adica eventualul client al hotelului care intra sa afle mai multe. Usabilitatea ar trebui sa fie primul factor intr-un design.. oricat de diferit ar fi el.. Iti spun sigur.. hmm ba nu.. pun pariu.. ca daca pui pe cineva care nu isi petrece ca noi minim vreo' 8-9 ore pe zi pe net, ca nu o sa gaseasca numarul de telefon al hotelului sau ca trebuie sa dea click pe pozele alea miniscule ca sa apara o versiune .. oarecum mai marisoara.

Asta e pararea mea pur personala si ma iau de usabilitate pentru ca asta e principalul motiv pentru care e atacat flash-ul.. "utilizare aiurea" :P..

Ideea e buna.. ai putea castiga concursuri de design cu site-ul asta(cu ceva retusuri in plus pe ici pe colo parca).. dar ca utilizare "pe bune" in mediul actual.. e cam nasoala experienta.
Scriu pe point47 despre PHP, ActionScript 3 si CSS iar pe ignoranceisbliss.eu scriu despre toate prostiile ce-mi trec prin minte.
forapathy

Mesajde Tefrus » Joi Iun 24, 2010 8:25 am

E vorba de butoane pe o pagina... si e vorba de o pagina pe internet la calculator unde ai ca in windows ferestre pe care le deschizi si le inchizi... unde dai click tot pe poze mici...
Lumea nu devine brusc tampita cand ajunge pe o pagina de internet.
E vina celor care de cativa ani fac pagini imbecile, care-ti fura placerea de a explora o pagina. E vorba de web design nu numai de web. Chestia asta e uitata de multi pentru ca in web au ramas 30% idioti care nu au legatura cu creativitatea si 65% cei care au intrat in domeniu si constienti fiind sau nu... trateaza webul ca pe un alt domeniu coplesit de prostitutie (pentru mine si inca putini).
Despre restu... pagina arata exact cum voiam.
Tefrus

Mesajde Resurrected » Joi Noi 18, 2010 10:07 pm

Salut,
M-am uitat la 2 site-uri de ale tale pana acum. Asta e mai reusit decat celalalt. Arata ok.
Ambele imi aduc aminte de AS2, ceea ce nu e un lucru prea bun, insa e o afirmatie subiectiva.
Bafta!
thinking AS
Resurrected
Administrator

Înapoi la Doresc o critica