Flashcreed Components

Ai un website la care vrei o critica sau un sfat pentru al imbunatatii posteaza aici

Flashcreed Components

Mesajde flashcreed » Lun Mai 10, 2010 10:14 pm

Buna,

Bine v-am gasit in primul rand :)
Nu vreau sa fiu acuzat de reclama proprie, nu trimit pe nimeni pe site pentru a cumpara, am nevoie doar de o parere obiectiva legata de designul si functionalitatea website-ului (partiala caci nu este inca 100% finalizat).
Un feedback constructiv legat de galerii si celelalte componente Flash ar fi mult apreciat. Unde gresim, ce putem imbunatati sau ce nu trebuie modificat in veci :)
Orice opinie conteaza.

Deci pentru doritori, aruncati o privire pe http://www.flashcreed.com.

Multumesc.
flashcreed

Re: Flashcreed Components

Mesajde Barna Biro » Lun Mai 10, 2010 11:16 pm

Sunt prea obosit la ora asta ca sa dau un feedback calumea, dar la prima vedere, arata destul de bine. Vad ca-s la moda site-urile care vand tot felul de componente. :) O optiune de search nu cred ca ar strica si nu stiu daca voi ati facut componentele respective dar unele ar mai necesita ceva munca in opinia mea... pe langa asta, as incerca sa folosesc poze de calitate cat mai ridicata ( m-am uitat rapid la Domino Scroller - pozele cu telefoanele sunt de o calitate destul de proasta, ceea ce e un pic dezamagitor si nu inspira prea multa incredere / profesionalism ).

Overall, arata ok, dar trebuie sa includeti neaparat o optiune de cautare. Bafta! ;)
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde flashcreed » Mar Mai 11, 2010 5:41 pm

Salut Biro,

Multumim pentru criticile aduse. In urmatoare perioada vom updata pozele pentru demo-uri plus vom trece da drumu la versiunea 2 pentru Business Gallery, Freeway Gallery si Image Scroller. Printre features sunt:

- un video player nou cu skinuri care pot fi modificate direct in flash => calitate vectoriala.
- Youtube streaming
- meniu la fiecare categorie

Totodata vom da drumul pe flashcreed.com si la o componenta 3D WALL care va avea 7 3D galleries incluse:
- 3D Wall
- 3D Sphere
- 3D Inside Curvature
- 3D Outside Curvature
- 3D Panel
- 3D Spiral
- 3D Cylinder

Toate vor avea efecte de tranzitii + meniu + Youtube streaming.

Toate aceste gallerii vor fi puse si separat.

In legatura cu "search bar-ul" - se lucreaza la asa ceva :D

Multumim,
Cu respect,
Echipa Flashcreed
flashcreed

Mesajde Barna Biro » Mar Mai 11, 2010 6:02 pm

Salutari din nou!

Suna bine treaba pana acuma si din cate inteleg acuma, n-o sa fie un site cu tot felul de componente, ci aveti voi produse proprii si doar acestea vor fi vandute pe site. Va urez multa bafta si sa nu uitati sa ne tineti la curent cu update-uri la site si componente. ;)

PS: Ti-am editat "un pic" semnatura... Nu pot sa spun ca suntem impotriva semnaturilor in care lumea doreste sa faca o mica reclama, dar totusi, sa fie in limita ( dimensiunile ) bunului simt. Mercy pentru intelegere.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Înapoi la Doresc o critica