Hah - BFĂ ( Best Flash Ăwards )

Treburi care te inspira...

Hah - BFĂ ( Best Flash Ăwards )

Mesajde Barna Biro » Joi Ian 08, 2009 9:23 pm

Bine, nu e cu "ă" dar de era poate era si mai interesant... Cica: http://www.bfa.ro/ "Best Flash Awards". Cred ca sunt in urma rau de tot pentru ca asta-i prima oara cand dau peste acest site... In afara de faptul ca nu e updated ( cel putin din cate observ ) dar totusi exista oameni care posteaza pe forum lucrarile lor.

Si nu pot sa spun ca-s chiar lucrari naspa, unele sunt chiar dragutze si interesante. Evident, nu la nivelul site-urile de pe TheFWA dar totusi merita vazute.

Hai, uitati-va pe site si veniti cu comentarii...

EDIT: mda, doar eu sunt in urma... ca de obicei, tibi-i peste tot:
http://www.bfa.ro/forum/viewtopic/Creat ... -site/141/
Imagine
Barna Biro
Administrator

Re: Hah - BFĂ ( Best Flash Ăwards )

Mesajde tibi » Joi Ian 08, 2009 10:13 pm

Haha, pai o sa am grija de acum sa ma abtin cand gasesc ceva in flash. Ca freelancer e greu sa agati clienti mai ales pana ai ceva porotfoliu.
Nu cred ca se mai ocupa cineva de el, si forumul e cam mort. Idea e foarte buna, da din cate am observat pe acolo se merge pe favoruri, adica x il cunoaste pe y si ii pune un site in flash cu ceva animatii sau ceva care nu isi are locul acolo.
Apropo hai sa facem noi asa ceva in flash, ceva ca thefwa pentru Romania, eu mas baga la un proiect ca asta. Ce ziceti???
tibi
Moderator

Re: Hah - BFĂ ( Best Flash Ăwards )

Mesajde Barna Biro » Joi Ian 08, 2009 11:00 pm

Apropo hai sa facem noi asa ceva in flash, ceva ca thefwa pentru Romania, eu mas baga la un proiect ca asta. Ce ziceti???

Mai mult ca sigur ca va avea aceeasi soarta ca si BFĂ... Nu prea vad cum sa ai un site de award-uri pe un domeniu care e cam "inexistent" in Romania. Cum mai spuneam, firmele din Romania mai mult de Bannere si Intro-uri nu stiu sa faca, la cine sa dam award-uri atunci ( la 1-2 firme care care misca ceva cu adevarat... si in fiecare zii sa-i premiem ? Nah... ) ?

Pe scurt, nah... prima oara sa existe miscare pe Flash / Flex / AIR ca sa avem ce premia. Evident, nu trebuie sa visam ca va ajunge ca FWA-u in 2 zile ( nici in 2 ani ) dar nici nu m-as pune sa dau premii chiar pe orice rahat ( scuze pentru exprimare ) ce se posteaza doar ca nu exista altceva mai bun...

Acuma na, what can I say, bafta... Poate gasesti ceva lume.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Înapoi la Inspirational