Ceva inspiratie :P

Treburi care te inspira...

Re: Ceva inspiratie :P

Mesajde Barna Biro » Sâm Apr 18, 2009 6:17 pm

alexxcz scrie:http://www.amg-360.com/ Oare cum or fi facut video-urile alea 3D ? :?:

Au sigur ceva aparate video super performante care pot inregistra treaba in unghi foarte mare. Cu vreo 2-3 de alea au filmat in unghi de 360 si gata... din moment ce ai poze din fiecare unghi posibil, nu e greu extrem de greu sa faci treaba cu 360 view on mouse click.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde alexxcz » Sâm Apr 18, 2009 9:12 pm

Teoretic stiu cum se captureaza video in 360 de grade, dar ... totusi... mi se pare greu... si... tare :D
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Mesajde Barna Biro » Sâm Apr 18, 2009 9:34 pm

alexxcz scrie:Teoretic stiu cum se captureaza video in 360 de grade, dar ... totusi... mi se pare greu... si... tare :D

Normal, pentru ca nu ai mai facut asa ceva... si nici nu ne putem compara cu cei care au facut deja N aplicatii de genu... dar sunt convins ca dupa vreo 2-3 incercari toata treaba o sa fie deja "floare la ureche". Nu te opreste nimeni, inregistreaza-ti repede camera si baga mare... timp ai ( nu spune ca n-ai ca nu te cred... daca nu ai avea atunci nici CS nu ai juca :) hehe ).
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde alexxcz » Dum Apr 19, 2009 12:46 am

Vaiiii ce nervi mi-am facut pe awp X( ...
Teoretic ar trebui sa invat ca am 2 examene sapt viitoare :)) ... ni fine, intru in off-topic
Chestia aia e al unui flasher care a facut site-ul ca prim proiect in PV3D(deci e tare omu, a inceput in forta).
inregistreaza-ti repede camera si baga mare

Din cate am vazut eu se foloseste un sistem de 12 camere dispuse circular, parca, pentru a lua imagini 3D simultan :-? deci... care imi imprumutati camerele sa-mi fac si eu o filmare? :D
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Mesajde Barna Biro » Dum Apr 19, 2009 9:36 am

Ei folosesc 12 camere pentru a inregistra toata treaba deodata deoarece e si multa miscare acolo... In camera ta nu prea cred ca e miscare deci poti foarte linistit sa inregistrezi camera bucata cu bucata... rezultatul va fi acelasi. ;)

PS: De fapt, cine a spus ca tre sa faci neaparat video? Fa pur si simplu cu poze... un fel de panoramic view.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Anterior

Înapoi la Inspirational