Help!! I need a job!

Oferta si cerere de joburi legate de Flash, Flex sau AIR

Re: Help!! I need a job!

Mesajde c.horias3 » Joi Noi 20, 2008 4:18 pm

exact de asta e vorba...daca ai fi vazut ce mi-au facut mie cand mi-am postat primul site...era pe alt forum nu aicea....nu dau nume....insa chiar m-am intristat foarte rau....chiar m-am gandit ca decat sa rada alti de mn mai bine ma las de flash....dar am avut vointa si am trecut si pe asta....nu trebuie sa te descurajezi...daca iti doresti cu adevarat vei reusi
http://blog.flashdesign-store.com

If you Want to fly like a butterfly don't worry like a coconut
c.horias3
Moderator

Mesajde alexxcz » Joi Noi 20, 2008 4:20 pm

kappa1975 scrie:Asa e ! E clar !
Omul cat traieste tot invata si prima lectie e cea mai grea.
E greu de trecut de la sapa la mapa. Invers cum o fi?

Nu te supara pe fx.barrett, asta e felul lui mai "neortodox" de a da lucrurile pe fata. :)
E un pic cam dur la vorbe dar are si dreptate.
Oricum, vad ca ai ceva talent ;) Intra pe bestjobs.com si o sa gasesti destule joburi pt webdesigneri. E bine ca ai portofoliu, fiindca majoritatea asta iti cer sa fie atasat la CV. Si daca le trimiti o scrisoare de intentie sau o sa te duci la interviu incearca sa pari mai sigur pe tn si lasa subestimarile. Le poti spune ca esti incepator si ca nu ai avut parte de experienta dar esti decis sa devi cat mai bun pt ca-ti place asta etc.

Ce sa-ti mai zic... Succes si fruntea sus! :)
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Mesajde kappa1975 » Joi Noi 20, 2008 4:21 pm

Vama cred ca nici eu nu stiu sa ma exprim. Nu duc lipsa de bani ci de activitate. Ma joc in flash de aproximativ un an si, fara sa vreau imi place. Nu crezi ca ar fi cazul sa incerc sa termin cu joaca.
Sa nu crezi ca mi-ar fi rusine sa incep cu "alea..alea..", ceva in genul "munca de jos"
Multumesc pentru linck
kappa1975

Mesajde Barna Biro » Joi Noi 20, 2008 4:22 pm

si i-am spus ca uneori e o calitate alteori un defect...

Mda, doar ca din pacate treba asta e valabila doar in situatii cand eu cer ajutor sau fac ceva. Chiar nu ma intereseaza cine ce face si cum se descurca, sunt prea arogant si egoist ca sa imi pese, dar atunci cand incerc sa ajut si dau sfaturi care nu sunt bazate pe subiectivism pur ci in mare pare sunt concluzii obiective, atunci ma simt un pic scarbit cand vad ca omu ma ia peste picior in loc sa se uite mai atent in oglinda...

Cum spuneam, nu ma intereseaza de sanatatea nimanui ( mai ales a necunoscutilor ) si nici nu e nimeni obligat sa acorde atentie sfaturilor mele... Sa faca fiecare cum vrea, daca ai avut atata noroc cu atitudinea asta pana acuma ( cum rezulta si din thread ) atunci "baga mare si tare" in continuare...

Nu am venit sa ma cert si nici nu imi pierd timpul aiurea, cand vad ca vorbesc cu pomu, il las "sa infloreasca" in continuare. Si cam in acest moment se si opreste participarea mea la acest thread, sa ai noroc...
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde c.horias3 » Joi Noi 20, 2008 4:26 pm

cum spuneam asta e Biro al nostru :lol: nu te supara pe el..oricum pentru mine e un prieten de nadejde (foarte sincer vorbesc) ma ajutat oricand am avut nevoie...Si iti urez si eu BFT in cea ce vei face mai incolo

c.horias3
Moderator

Mesajde kappa1975 » Joi Noi 20, 2008 4:38 pm

Ok fx.barret, multumesc mult pentru interventie.
Nu lua cele scrise ca pe o ofensa. Eu nu am procedat asa.
Si sincer, n-am stiut ca aici trebuie sa ma exprim in asa maniera incat sa iti fac pe plac.
Ca il lasi, ca nu il lasi, pomul tot infloreste si,,, daca omul nu-l taie crezi ca are sanse sa dea roade?
Oricum iti multumesc pentru ajutor si nu te-am contrazis cu nimic doar mi-am spus parerea mea, poate din alt punct de vedere.
kappa1975

Mesajde alexxcz » Joi Noi 20, 2008 4:56 pm

kappa1975 scrie:Ok fx.barret, multumesc mult pentru interventie.
Nu lua cele scrise ca pe o ofensa. Eu nu am procedat asa.
Si sincer, n-am stiut ca aici trebuie sa ma exprim in asa maniera incat sa iti fac pe plac.
Ca il lasi, ca nu il lasi, pomul tot infloreste si,,, daca omul nu-l taie crezi ca are sanse sa dea roade?
Oricum iti multumesc pentru ajutor si nu te-am contrazis cu nimic doar mi-am spus parerea mea, poate din alt punct de vedere.

Prea multi "multumesc" aici :P . Man, asa e el mai vorbaret si critic. Si stiu ca pare ca tinem cu el dar nu prea e asa, doar il cunoastem mai bine si ne dam seama mai usor ce vrea sa zica. Bine ca n-ai deschis vr-un topic cu SEO for Flash ca atunci ai fi vazut "razboi" de pareri :lol:

In fine, povestea asta e off topic. Vroiam sa-ti mai zic de http://www.flashden.net, nusht daca a mai postat pe aici cineva dar mai postez si eu odata. Acolo poti pune la vanzare proiecte, experimente de-ale tale, sau poate ca il sti deja.
“First, solve the problem. Then, write the code.”
(John Johnson)
alexxcz

Mesajde c.horias3 » Joi Noi 20, 2008 5:00 pm

Mama deci daca vreo data nu am ce face deschid un topic "SEO for Flash" cred ca nu se mai duc oameni la servici sau la scoala :lol: . la ce bataie va fi.

c.horias3
Moderator

Mesajde kappa1975 » Joi Noi 20, 2008 5:06 pm

N-am postat pe nicaieri alex. Am intrat doar pe SWF.RO si aici. Tot ce am facut in flash pana acum , am facut din placere, pentru mine si pentru prieteni, nu pentru bani. Dar, sincer sa fiu, m-am cam saturat sa lucrez la banci si la firme de asigurari. Vreau si altceva...in fine...banii stiu cum arata...vreau sa fac ce-mi place!
kappa1975

Mesajde c.horias3 » Joi Noi 20, 2008 5:09 pm

am vazut postul tau de pe SWF..oricum pt mn SWF a cam murit....si am vazut ca parca te-a intrebat cineva daca sti php..oricum asta a fost inaite de a intra tu aici

c.horias3
Moderator

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Joburi