cursuri personalisate AS3

Oferta si cerere de joburi legate de Flash, Flex sau AIR

Re: cursuri personalisate AS3

Mesajde DevFR » Mar Oct 07, 2008 10:42 am

tibi scrie:
Sincer nu vad cine ar fi interesat de asa ceva, pentru un programator care are experienta nu exista ceva mai oribil decat sa reapri si sa intelegi codul altor programatori, pe langa asta sa mai si explici.
Nu ma intelege gresit, nu vreau sa super pe nimeni da asa vad eu lucrurile

nu ma super
aici se numeste consultant (60 €/ora) :oops:
DevFR

Re: cursuri personalisate AS3

Mesajde Barna Biro » Mar Oct 07, 2008 12:44 pm

vamapaull scrie:Tibi, cam ai dreptate...
Job-ul asta (daca se poate numi job) e imposibil...
Un om cu experienta nu o sa piarda niciodata timpul cu asa ceva.

Ehh, eu zic ca nu e imposibil... gandeste ca e aprox acelasi lucru ca si cum l-ai ajuta pe cineva pe un forum doar ca aici esti si platit. Eu zic ca e foarte ok, 60 Euro / ora ( sau poate mai putin un pic sau mai mult in functie de complexitatea problemei )... Evident, nu spun ca nu vor fi anumite complicatii mai ales cand de la lucruri pur teoretice trebuie omul sa explice ceva ceea ce trebuie si aratat ( adica sa vina cu exemplu concret ) ca sa fie inteles corect... dar tot nu e imposibil si nu vad de ce nu s-ar pune cineva pt 60 EURO / ora sa explice niste chestii si sa ajute un 1-2 ore ( sau mai mult ) contra-cost.

Pentru cei care stiu franceza si sunt interesati, MULTA BAFTA !!!

@ DevFR: eu cred ca te-ar ajuta foarte mult daca ai posta un link catre portofoliul tau sau macar cateva lucrari ( cele mai bune )... spuneai ca ai un portofoliu destul de bun si sunt convins ca daca altii ar vedea ce faci si cu ce clienti lucrezi atunci ar fi si mai tentati sa te ajute, sperand ca in timp se va ajunge la o colaborare pe proiecte foarte ok. Eu cel putzin asa vad lucrurile.

Iti doresc si tie Multa Bafta.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Anterior

Înapoi la Joburi