cursuri personalisate AS3

Oferta si cerere de joburi legate de Flash, Flex sau AIR

cursuri personalisate AS3

Mesajde DevFR » Lun Oct 06, 2008 6:42 pm

Buna ziua

Caut un developer care sa poate sa ma ajute in AS3 via telefon si mail (sint la Paris). Bine inteleses nu vorbesc de gratuitate in cazaul meu daca nivel expert, dar de un pret relativ correct.

Cu bine

scuzati erorile, am plecat de mult timp
DevFR

Re: cursuri personalisate AS3

Mesajde sclipitor » Lun Oct 06, 2008 7:43 pm

Deci doresti pe cineva sa te invete Action Script 3 la nivel de expert ? Sau si Flash ? Sa te asiste cand ai nevoie prin telefon sau prin email? Stii deja ActionScript la nivel de incepator?

Te intreb sa fim mai lamuriti deoarece nu se prea intelege din ceea ce ai spus. :roll: .Te salut.
sclipitor

Mesajde DevFR » Lun Oct 06, 2008 8:31 pm

Sa ma asiste pe projecte punctuale (mail si telefon ...) cu suficiente comentari ca sa pot sa inteleg procesul, mai departe daca ne intelegem in timp o colabore eventuala
Flash nu ma intereseaza (cunosc ca grafist si animator in free de flash 5 la 9) sau ca biblioteca asociata.
Stiu AS 1/2 relativ bine ca programatie procedurala si AS3 in prog. evenimetiala prea putin petru nivelul pro care se cauta in agentie de com dar mai mult de cat incepator
DevFR

Mesajde c.horias3 » Lun Oct 06, 2008 8:50 pm

ce ceri tu este destul de complicat..insa daca va vrea cineva sa te ajute...eu ii doresc succes....si iti doresc la fel si tie
http://blog.flashdesign-store.com

If you Want to fly like a butterfly don't worry like a coconut
c.horias3
Moderator

Mesajde DevFR » Lun Oct 06, 2008 9:19 pm

Multumesc
Complicat ? ... da depinde petru cine. Caut cineva cu o expertiza recunoscuta (architetectura de clase ...), care lucreaza si care cauta 2/3 ore pe saptamana in plus.
Lucrez ca pro de aporope 7 ani, cu un portofel de clienti destul de bun la nivel international.

Cu bine
DevFR

Mesajde vamapaull » Lun Oct 06, 2008 10:36 pm

Sorry dar tot nu am inteles exact ce vrei...
vamapaull
Administrator

Mesajde Barna Biro » Lun Oct 06, 2008 10:49 pm

vamapaull scrie:Sorry dar tot nu am inteles exact ce vrei...

Daca am inteles bine atunci cauta un developer care sa ofere un fel de "online support". Adica atunci cand se loveste de ceva probleme la un proiect, sa te poate suna si tu sa te pui sa-i explici ce si cum trebuie facut si cum nu... si in timp, daca totul merge bine si ii place de tine atunci poate din relatia de "teacher and student" avansati la o relatie de "partners"... adica o posibila colaborare.

Eu sunt curios in ce limba vor fi purtate discutiile, ca din moment ce dansul nu se mai descurca la fel de bine cu romana ca si pe vremuri, eu ma tem ca foarte mult timp va fi pierdut din cauza asta... pana intelege si developer-ul problema, ohooo, multi bani o sa fie aruncati pe geam din cauza facturii de telefon ( sa nu mai spun de nervi ).

Ce sa spun, bafta si numai bine !
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde tibi » Mar Oct 07, 2008 12:07 am

Sincer nu vad cine ar fi interesat de asa ceva, pentru un programator care are experienta nu exista ceva mai oribil decat sa reapri si sa intelegi codul altor programatori, pe langa asta sa mai si explici.
Nu ma intelege gresit, nu vreau sa super pe nimeni da asa vad eu lucrurile.
tibi
Moderator

Mesajde DevFR » Mar Oct 07, 2008 10:09 am

fx.barrett scrie:Daca am inteles bine atunci cauta un developer care sa ofere un fel de "online support". Adica atunci cand se loveste de ceva probleme la un proiect, sa te poate suna si tu sa te pui sa-i explici ce si cum trebuie facut si cum nu... si in timp, daca totul merge bine si ii place de tine atunci poate din relatia de "teacher and student" avansati la o relatie de "partners"... adica o posibila colaborare.

;)

fx.barrett scrie:Eu sunt curios in ce limba vor fi purtate discutiile

french: ideal,
romana: posibil, vorbesc m ai bine decat scriu

fx.barrett scrie: facturii de telefon

voip: gratuit

fx.barrett scrie: sa nu mai spun de nervi

:mrgreen:
Ultima oară modificat de DevFR pe Mar Oct 07, 2008 10:41 am, modificat de 3 ori în total.
DevFR

Mesajde vamapaull » Mar Oct 07, 2008 10:19 am

Tibi, cam ai dreptate...
Job-ul asta (daca se poate numi job) e imposibil...
Un om cu experienta nu o sa piarda niciodata timpul cu asa ceva.
vamapaull
Administrator

Următorul

Înapoi la Joburi