Banner flash error ! clickTAG ! Script !!!

Intrebari generale despre orice legat de flash

Re: Banner flash error ! clickTAG ! Script !!!

Mesajde explorator7 » Dum Dec 28, 2008 5:48 pm

pai ok...:)...dar de ce nu imi merge cand il uploadez la adwords...am mai incercat si cu alt banner 300 x 250 si acelasi lucru...daca pun o poza normala merge...nu inteleg ce dracu are...
explorator7

Mesajde Barna Biro » Dum Dec 28, 2008 6:52 pm

Nu se vad swf-urile pe forum care-s puse cu optiune Attach ( upload )... Daca folosesti tag-urile de FLASH si dai calea catre swf si dimensiunile atunci se va vedea si pe acest forum.

In legatura cu problema ta... Nu stiu, n-am avut nici eu treaba nici cu bannere si nici cu soft-uri de genu... Asta e cand omu o ia pe "cai mai usoare" decat cu programul care trebuie... Mai cauta pe google, poate au avut si altii probleme de genu.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde explorator7 » Mie Ian 14, 2009 1:32 pm

Cum fac sa obtin sursa .fla ? Fisierul nu e facut in Macromedia ci intr-un soft...Am incercat cu flash decompiler si sothink decompiler si nu am reusit
explorator7

Mesajde alex » Mie Ian 14, 2009 4:26 pm

explorator7 scrie:Cum fac sa obtin sursa .fla ? Fisierul nu e facut in Macromedia ci intr-un soft...Am incercat cu flash decompiler si sothink decompiler si nu am reusit

Pai nu il poti obtine daca nu merge decompilat.
alex

Mesajde explorator7 » Mie Ian 14, 2009 4:32 pm

pai a mers sa`l decompilez cu programele alea si am salvat fisierul sursa .fla. Insa dupa ce l`am deschis in Flash cu Adobe Flash CS3 bannerul apare altfel. Adica nu mai apare textul, si efectele ci doar un dreptunghi de dimensiunea bannerului cu si doar unul dintre efectele bannerului,dar si ala e aiurea. Se poate ca decompilarea sa nu se fi facut bine?! Sau asa trebuie sa apara ?
explorator7

Mesajde alex » Mie Ian 14, 2009 4:36 pm

explorator7 scrie:pai a mers sa`l decompilez cu programele alea si am salvat fisierul sursa .fla. Insa dupa ce l`am deschis in Flash cu Adobe Flash CS3 bannerul apare altfel. Adica nu mai apare textul, si efectele ci doar un dreptunghi de dimensiunea bannerului cu si doar unul dintre efectele bannerului,dar si ala e aiurea. Se poate ca decompilarea sa nu se fi facut bine?! Sau asa trebuie sa apara ?

Pai daca tot ai instalat Flash Asa greu ti se pare sa faci bannerul ala ca din cate tin eu mine nu era nustiu ce.

Mai bine te apuci sa`l faci tu in flash si ce nu stii ne intrebi pe noi. Nu zic ca e mai usor decat cu programu tau de facut bannere. Dar e mult mai practic, si macar invatezi ceva :P nu cred ca iti ia mai mult de 15 min. Sa faci banneru ala.
alex

Mesajde explorator7 » Mie Ian 14, 2009 4:45 pm

ceea ce nu stiu sa fac este chestia cu secundele...cronometrul ala...countdown...si ...cum fac sa pun link in sursa?adica la click sa ma duca pe un anumit site?
explorator7

Mesajde c.horias3 » Mie Ian 14, 2009 4:58 pm

pai daca ai un buton pur si simplu pui codul asta:
Cod: Selectaţi tot
 btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, onMouseClick);

function onMouseClick(e:MouseEvent):void
{
var request:URLRequest = new URLRequest("http://blog.flashdesign-store.com");
navigateToURL(request,"_blank");
}

cu countdown nu am inteles ce vrei sa faci.

sau uite aici ti-am facut un exeplu:
Fişiere ataşate
GoToURL.rar
(5.33 KiB) Descărcat de 232 ori
http://blog.flashdesign-store.com

If you Want to fly like a butterfly don't worry like a coconut
c.horias3
Moderator

Mesajde alex » Mie Ian 14, 2009 5:07 pm

explorator7 scrie:ceea ce nu stiu sa fac este chestia cu secundele...cronometrul ala...countdown...si ...cum fac sa pun link in sursa?adica la click sa ma duca pe un anumit site?

de la cronometru u te referi la efectu ala...? cand se schimba cifra... este ceva efect acolo.
alex

Mesajde Barna Biro » Mie Ian 14, 2009 5:12 pm

Asta-i problema cu decompilatoarele... Nu te astepta sa vezi banner-ul dupa decompilare asa cum il vedeai pe site... Decompilatorul incearca sa inteleaga cum era creat .swf-ul si iti produce un .fla destul de "infect"... Asta e, nu ai ce-i face.
Imagine
Barna Biro
Administrator

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intrebari generale