Un viol in cutia cu nisip!!! (Sandbox violation)

Intrebari despre Flex

Re: Un viol in cutia cu nisip!!! (Sandbox violation)

Mesajde Barna Biro » Lun Oct 12, 2009 9:51 pm

Unii impart aplicatia in mai multe module, altii incearca cine stie ce alte workaround-uri dar eu cred ca "cea mai ok" solutie ar fi sa te folosesti de RSL ( Runtime Shared Libraries ) daca se poate:

http://hemakumars.wordpress.com/2009/07 ... -flex-app/
http://www.tikalk.com/flex/forums/reduc ... ayer-cache

Daca dai un search pe google, gasesti si mai multe articole dar "the idea is the same". Poti sa mai surf-uiesti un pic netu, gasesti si diferite experimente unde lumea a incercat sa expluda clasele de care nu au nevoie din swf-ul final ( unii au reusit, altii mai putin ).

In parerea mea, framework-u nu e extrem de mare si cred ca omu ar doar pierde timp pretios incercand sa reduca marimea finala cu 100-150 kb care pana la urma, nu prea conteaza... Sau na, daca aplicatia are ca target oamenii care inca folosesc Dial-up cu viteza de 1 kb/sec atunci necazu :lol: ... Have fun.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Re: Un viol in cutia cu nisip!!! (Sandbox violation)

Mesajde forapathy » Lun Oct 12, 2009 10:05 pm

ah tocmai gasisem ceva de RSL si era si in video-ul ala de mai sus la care am lasat link cu best practices.. :P
din cate am inteles cam trebuie avut grija ca e cam cu 2 taiusuri.. mai am decitit totusi :P
mersi mult de linkuri :P
p.s. chestia cu marimea imi sta pe creier pentru ca playeru facut de mine total in as3 are 8kb si nici macar nu e scris chiar foarte eficient :P .. iar un proiect flex gol.. are 120kb :D .. dar ai si tu mare dreptate pentru 100- 150kb chiar nu prea se merita munca.. vrei RIA .. ia si iti trage fibra :))))
Scriu pe point47 despre PHP, ActionScript 3 si CSS iar pe ignoranceisbliss.eu scriu despre toate prostiile ce-mi trec prin minte.
forapathy

Anterior

Înapoi la Adobe Flex