Cursuri Flex

Intrebari despre Flex

Cursuri Flex

Mesajde davidros » Joi Apr 21, 2011 3:03 pm

Stie cineva daca exista cursuri de Flex undeva in Cluj sau in zona Transilvaniei?
davidros

Re: Cursuri Flex

Mesajde Barna Biro » Vin Apr 22, 2011 9:49 am

Din pacate, nu stiu sa existe astfel de cursuri in toata Romania... Oricum, personal, cred ca ai arunca doar bani degeaba pe geam cu astfel de cursuri. Mai bine uite-te aici: http://www.adobe.com/devnet/flex/videotraining.html si cumpara / descarca niste carti pe Flex. Gasesti mult mai multe informatii utile pe internet si in carti decat ( foarte probabil ) ceea ce ar putea sa te invete cineva cine sunt destul de convins ca nici nu lucreaza in domeniu ( a tocit si el - instructorul - cateva lucruri pe care le reda asa cum le reda ).

Just my 2 cents...

PS: In cazul in care vrei sa faci un curs "mai mult pentru foaie", atunci mai bine uite-te peste programul ACE de la Adobe si incearca sa obtii un certificat de acela ( nu ca ar valora extrem de mult, dar e de 10000 de ori mai OK decat ceea ce ar putea sa-ti dea o institutie "no name" din Romania )... exista "mai multe" centre de examinare in tara, unde te poti prezenta si sustine examenul ( evident, trebuie sa faci o programare inainte si costa vreo 150-200 dolari examinarea ).

Si pe mine ma tenteaza sa dau examenul ACE pe Flex si AIR ( mai mult "de fun" si de curiozitate ), dar inca n-am reusit sa-mi fac timp de el... anyway, the time will eventually come.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Înapoi la Adobe Flex