Adobe AIR

Intrebari despre Adobe Air

Adobe AIR

Mesajde Resurrected » Mie Ian 21, 2009 6:50 pm

Aplicatile Adobe AIR sunt RIAs (Rich Internet Applications) ce ruleaza "out of the box" (ca aplicatii desktop) .
Adobe AIR este momentan la versiunea 1.1 . La MAX 2008, ce s-a desfasurat intre 16 - 19 Noimebrie, a fost prezentat Adobe AIR 1.5 .
Pasii de instalare a Adobe AIR 1.1 se gasesc la http://www.adobe.com/products/air/ (acesta putand fi instalat pentru a lucra cu FLEX, FLASH sau HTML/AJAX), iar documentatia poate fi gasita la http://help.adobe.com/en_US/AIR/1.1/devappsflash/ .
Daca va simtiti in stare si doriti sa va extindeti orizonturile inafra ferestrei de browser atunci Adobe AIR este solutia... ;)

Imagine
thinking AS
Resurrected
Administrator

Re: Adobe AIR

Mesajde Barna Biro » Mie Ian 21, 2009 6:56 pm

Bravo! Habar nu ai de cand tot astept astept sa se trezeasca cineva si sa posteze ceva in acest forum, o aplicatie mica sau o scruta descriere a aplicatiilor AIR ( ca m-am plictisit sa tot postez eu chestii de genu ) sau orice. Bravo, bravo! 8-)
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde Resurrected » Mie Ian 21, 2009 7:10 pm

Mersi! Eu am inceput acum ceva vreme sa lucrez la "ceva" pentru AIR. Dar nu am mai terminat si acum nu am vreme. Am zis sa postez ceva informativ sa nu ramana categoria blank.
O sa revin si cu o aplicatie (sper). La fel sper sa fie lumea mai interesata de aceast pas facut de Adobe (nu de putin timp).
thinking AS
Resurrected
Administrator

Mesajde Barna Biro » Mie Ian 21, 2009 7:17 pm

Resurrected scrie:Mersi! Eu am inceput acum ceva vreme sa lucrez la "ceva" pentru AIR. Dar nu am mai terminat si acum nu am vreme. Am zis sa postez ceva informativ sa nu ramana categoria blank.
O sa revin si cu o aplicatie (sper). La fel sper sa fie lumea mai interesata de aceast pas facut de Adobe (nu de putin timp).

Foarte nice. Si eu am vrut sa vin cu o aplicatie ( sper ca destul de soon ) in AIR doar ca mai am alte chestii de terminat pana pot sa ma apuc si de ce vreau in AIR. De abia astept sa vad ce "meshteresti". Multa bafta.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde vamapaull » Joi Ian 22, 2009 4:22 am

Chiar acum cateva zile am facut o aplicatie AIR care urmareste un RSS feed de pe GAF ca sa stiu cand apar proiecte noi :D
vamapaull
Administrator

Mesajde alex » Joi Ian 22, 2009 5:48 pm

vamapaull scrie:Chiar acum cateva zile am facut o aplicatie AIR care urmareste un RSS feed de pe GAF ca sa stiu cand apar proiecte noi :D

daca tot te lauzi ca ai facut da sa vedem si noi:P ... TNX!
alex

Mesajde vamapaull » Joi Ian 22, 2009 9:53 pm

Nu e ceva deosebit... e doar ceva care ma ajuta sa vad sau sa aud cand un proiect nou e postat in categoria Flash :D
gaf rss.air
(13.14 KiB) Descărcat de 271 ori

Poate o sa fac ceva mai complex, dar asta alta data...
vamapaull
Administrator

Înapoi la Abobe AIR