As dori o mana de ajutor

Intrebari despre Actionscript 3.0

As dori o mana de ajutor

Mesajde OvY » Sâm Iul 24, 2010 3:52 pm

Buna tuturor , ma numesc Mihota Ovidiu am 16 ani si acesta este primul meu post pe aceasta comunitate .

Problema mea este urmatoarea : De zile bune ma sufoc cu cautarea cartii "ActionScript 3.0 Esentials de Colin Moock" . Am gasit-o pe amazon la un pret care sa zic asa nu este foarte accesabil pentru mine . Ma intrebam daca nu are cineva aceasta carte si e dispus sa o vanda.

Nu vreau sa incurajez warez-ul ... , dar am acceasta carte in format pdf si nu o pot citii pe calculator deoarce este o limba straina si presupune un pic de concentrare asupra ei si sa stai sa citesti la calculator poate fi incomod si obositor.

Sunt noi pe caile flashului si as dorii sa ma pun pe invatat , deoarece imi place foarte mult !

Multumesc anticipat !
OvY

Re: As dori o mana de ajutor

Mesajde Barna Biro » Sâm Iul 24, 2010 9:56 pm

Salut si bine ai venit,

Din cate stiu, in Romania, nu se vinde cartea respectiva. Singura modalitate ar fi Amazon-ul ( sau un alt site asemanator, care livreaza si in Romania ). Cartea, intr-adevar, nu este foarte ieftina, dar daca chiar doresti sa poti s-o tii in mana, atunci, te sfatuiesc sa mai strangi totusi ceva bani si s-o comanzi. Eu imi cumpar toate cartile de pe Amazon si pana acuma n-am avut probleme cu ei ( am inclusiv cartea pe care o cauti - dar nu am de gand s-o vand - si inca vreo alte 10-12 carti cumparate de pe Amazon ).

O alta solutie ar fi, sa scoti cartea la imprimanta... inainte sa faci asa ceva, pune-te si fa ceva calcule: vezi cu cat ai iesi mai ieftin daca ai scoate cartea la imprimanta ( sa nu cumva iesi mai scump ). Daca nu este o diferenta semnificativa, atunci, in parerea mea, mai bine comanzi cartea de pe Amazon.

PS: Evident, ar mai fi si varianta pe care ai mentionat-o deja: cititul de pe calculator. Cum spuneai si tu, poate fi obositor sa citesti de pe calculator, dar tu trebuie sa decizi daca merita astfel de "sacrificii" cartea/tehnologia respectiva sau nu.

Multa bafta!

EDIT: Poate ai vazut deja acest thread: viewtopic.php?f=10&t=25 dar vreau sa ma asigur ca stii de el. Am postat la sfarsitul primului mesaj un link catre un site de unde poti descarca si alte carti legate de ActionScript 3.0 ( si nu numai ) in format electronic.
Imagine
Barna Biro
Administrator

Re: As dori o mana de ajutor

Mesajde OvY » Dum Iul 25, 2010 9:57 am

Multumesc pentru raspuns !
OvY

Înapoi la ActionScript 3.0