problema as

Intrebari despre Actionscript 3.0

problema as

Mesajde myth » Lun Iul 19, 2010 9:56 pm

Salutare.. mi-am reinstalat flash cs4 dupa o lunga pauza si am probleme cu action scriptu.. pur si simplu nu recunoaste codul; credeam ca era ceva problema de acces(folosesc windows 7) si am reinstalat pe alta partitie... a mers cam 5 min si iarasi nu mai recunoaste action scriptu.. m-am uitat la proprietati si la source path nu apare nici o cale doar un punct :? si mai demult am intalnit problema asta si o rezolvam daca salvam tot ce am lucrat intr-un fisier nou. Am cautat pe net da' n-am gasit absolut nimic; daca, cunoasteti problema si stiti cum se poate rezolva va rog sa ma luminati si pe mine :D
myth

Re: problema as

Mesajde myth » Lun Iul 19, 2010 10:20 pm

nu gasesc buton de edit...

deci am constatat ca action scriptu merge numai la proiectele nesalvate, in momentul in care am salvat nu mai functioneaza... :shock:
myth

Mesajde Barna Biro » Mar Iul 20, 2010 5:29 pm

Cum adica nu recunoaste codul? Primesti ceva erori? Warning-uri? Etc.
Sigur nu incerci sa scrii cod AS 2.0 intr-un fisier AS 3.0 sau invers?
Imagine
Barna Biro
Administrator

Mesajde myth » Mar Iul 20, 2010 8:49 pm

lolz.. nu-s incepator sa nu stiu diferenta dintre as2 si as3... dupa cum am scris in celelalte posturi nu recunoaste codu deloc.. in fine, am instalat flash cs5 si nu mai am astfel de probleme
myth

Înapoi la ActionScript 3.0