Problema videoclipuri AS 3, in frame !

Intrebari despre Actionscript 3.0

Problema videoclipuri AS 3, in frame !

Mesajde jmthiphop » Vin Apr 01, 2011 6:02 am

buna ziua dragi prieteni,

am si eu o problema, am o aplicatie flash scrisa in AS 3, are 3 meniuri, unul principal, si 2 secundare, cele secundare fiind pentru a rula videoclipuri externe. intr-un meniu secundar, am 4 butoane, 4 layere, si 5 frame-uri. primele frame-uri din cele 3 layere, au unul codul stop(); altul gol, altul contine butoanele, si componenta. frame-urile nr. 5, din cele 3 layere, contin, unul codul AS 3.0, pentru functionalitatea filmuletului, altul cu denumirea "videoplayer" care a fost declarat in codul AS 3 din acest frame, si un frame cu cele 4 butoane. am adaugat : un component FLVPlayer din panoul de componente flash, in frame-ul 1 si respectiv 5, pentru a crea o animatie tip : Classic Tween, aceea cu sageata. Ideea este ca : si cu animatie si fara animatie, videoclipul nu este centrat, este pus la intamplare de flash, iar butoanele componentei sunt aruncate aiurea pe ecran, nu sunt sub videoclip, si nici macar nu functioneaza. si nu are buton fullscreen. iar cea dea 2 a problema este ca, atunci cand ies in meniul principal videoclipul dispare, dar sunetul lui se aude in continuare ca si cum acesta ar rula. Si a 3 - a problema este : cum il trimit in meniul secundar , construind un buton ? ( a 3-a problema as putea-o rezolva prin cercetari, insa celelalte 2 ma dispera ).

Multumsesc frumos !
jmthiphop

Re: Problema videoclipuri AS 3, in frame !

Mesajde jmthiphop » Vin Apr 01, 2011 6:03 am

3 layere sunt de fapt nu 4.
jmthiphop

Mesajde jmthiphop » Vin Apr 01, 2011 10:23 pm

nu ma poate ajuta nimeni ? :((
jmthiphop

Mesajde vamapaull » Mar Apr 05, 2011 3:02 pm

Ai erori?
Poti sa postezi fisierele sursa?
vamapaull
Administrator

Înapoi la ActionScript 3.0