fisier .as

Intrebari despre Actionscript 3.0

fisier .as

Mesajde anongov » Vin Noi 09, 2012 5:49 pm

am un fisier. as si vreau sa il convertesc in .swf cu ce program as putea face acest lucru ?
saau dintr-un fisier .txt sa il convertesc tot in .swf desi cred ca lucru cu txt este imposibil....

p.s imi cer scuze daca am postat in categoria gresita
anongov

Re: fisier .as

Mesajde Barna Biro » Dum Noi 11, 2012 4:43 pm

anongov scrie:am un fisier. as si vreau sa il convertesc in .swf cu ce program as putea face acest lucru ?
saau dintr-un fisier .txt sa il convertesc tot in .swf desi cred ca lucru cu txt este imposibil....

p.s imi cer scuze daca am postat in categoria gresita

Nu stiu ce ai in acel fisier .as, asa ca e cam greu sa-ti spun ce sa faci cu el. Presupunand ca acel fisier .as nu contine o "clasa AS3.0", atunci ai putea teoretic copy-paste-ui continutul fisierului intr-un .fla gol si ar trebui sa functioneze ( salvezi .fla-u, il rulezi si ti se genereaza automat un .swf ). Dar daca acel fisier .as este o clasa, atunci mai bine te pui si citesti un pic despre "working with classes in ActionScript 3.0"... sa fiu sincer, nu ar strica sa citesti in general despre Flash inainte sa te arunci in astfel de probleme.

PS: Desigur, mai exista si varianta: acel fisier .as este doar o bucata mica dintr-un mecanism mai mare si nu prea ai cum sa-l faci sa functioneze fara sa ai toate piesele ( sau sa te pui sa implementezi tu ceea ce lipseste ).
Imagine
Barna Biro
Administrator

Re: fisier .as

Mesajde vamapaull » Dum Noi 25, 2012 3:49 pm

Mai simplu, posteaza codul sa vedem despre ce este vorba.
vamapaull
Administrator

Înapoi la ActionScript 3.0